Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Apr 28

Nastartovali jsme podnikatelský dialog v Bělorusku

Další úspěšnou misí Komory SNS byla cesta do Běloruska vedená náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Kolibou. Chcete vědět kdy se v Praze uskuteční Smíšená hospodářská komise a o čem Češi v zemi jednali. Přečtěte si monitor zpráv z naší podnikatelské mise a buďte v obraze.

číst dále
Apr 16

Češi jednali o zakázkách v Rostovské oblasti

Komentář Františka Masopusta k podnikatelské misi do ruského Rostova. Komora SNS tam po skončení agrofora podepsala memorandum o spolupráci s Obchodně-průmyslovou komorou Rostovské oblasti. Další zprávy o průběhu mise ctětě v monitoringu tamního tisku, který nabízíme v komentáři v čj.

číst dále
Apr 14

Gubernátor Rostovské oblasti: agrární sektor regionu loni vykázal růst o 15, 6 %

Rostovská oblast patří mezi tahouny ruského zemědělství. Agro sektor patří mezi klíčové priority oblasti. „Rozvoj zemědělsko-průmyslového komplexu je pro nás aktuální,“ uvedl gubernátor oblasti Vasilij Golubev v rozhovoru pro Interfax.

číst dále
Apr 13

V Brestu proběhne česko-běloruské podnikatelské fórum

Ve dnech 19. až 20. dubna proběhne v Brestu bělorusko-české podnikatelské fórum. Akce také předpokládá řadu B2B jednání mezi firmami. Z běloruské strany by se mělo fóra zúčastnit okolo padesáti představitelů místních podniků.

číst dále
Apr 9

Česká delegace navštívila rostovské zemědělské podniky

Česká delegace, v čele s ministrem Marianem Jurečkou a velvyslancem Vladimírem Remkem, během svého pobytu v Rostovu na Donu navštívila významné agrární podniky regionu. Češi si prohlédli například tamní mléčnou farmu. Také pak slavný Kirovskij hřebčín.

číst dále
Apr 8

Kolejnice z Třince míří do Ázerbájdžánu

V Třineckých železárnách začala příprava další dodávky kolejnic pro modernizaci a rekonstrukci železniční tratě Baku – Tbilisi - Kars v Ázerbájdžánu. Na její výrobu se do hutě přijeli podívat zástupci státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), která celý projekt pojistila.

číst dále
Apr 5

PhosAgro, pro které dodávají Češi, vyhlášeno Lídrem ruského byznysu

PhosAgro, největší evropský výrobce dusíkatých hnojiv, získalo hlavní cenu v ruské celostátní soutěži Lídři ruského byznysu. Dodavatelem technologie pro největší investiční projekt společnosti je česká firma Chemoprojekt Nitrogen.

číst dále
Apr 4

Česká delegace dorazila do Rostova. Odstartovala jednání o českých zájmech v regionu

Ministr zemědělství Marian Jurečka, v doprovodu podnikatelské mise organizované Komorou SNS, jedná v Rostovu na Donu o možnostech uplatnění českých firem v Rusku. Podívejte se na reportáž tamní televize.

číst dále