Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Feb 10

Česko podtvrdilo účast na největším průmyslovém veletrhu v Rusku

Půl roku před zahájením mezinárodního průmyslového veletrhu Innoprom 2018 v Jekatěrinburgu svojí účast potvrdilo osm zemí. Česko je v účastnickém klubu.

číst dále
Feb 9

Voroněžští podnikatelé na návštěvě v Praze. Průmyslový park Maslovskij

V České republice pobývala delegace z Voroněže. V průběhu přijetí delegace z Voroněžské oblasti na Komoře SNS předali partneři informaci o průmyslovém parku Maslovskij.

číst dále
Jan 17

Zvláštní ekonomická zóna „Titanová dolina“ se představuje

V návaznosti na podnikatelské mise, které v průběhu uplynulých let několikrát navštívily Sverdlovskou oblast a město Jekatěrinburg, chce Komora SNS svým partnerům a příznivcům připomenout jednu ze specialit této části Ruska. V přílohách Vám nabízíme informace o možnostech, které mohou zahraniční investoři využít ve Zvláštní ekonomické zóně „Titanová dolina“.

číst dále
Jan 11

Možnosti rozvoje spolupráce českých firem s partnery v Kazachstánu

Komora SNS nabízí možnost účasti v podnikatelské misi do hlavního města Kazachtánu, která se bude konat v termínu 12. – 15. 3. 2018. Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Astaně a Průmyslovým svazem Kazachstánu jsme připravili česko – kazachstánský seminář k možnostem výrobní kooperace mezi českými a kazachstánskými firmami. Vedle plenární informační části bude hlavní část semináře věnována B2B jednáním firem.

číst dále
Jan 11

Výzvy, rizika a pozitiva ruské akonomiky. Analýza

Na začátku roku 2018 je na tom ruská ekonomika určitě lépe než v předchozích letech. Stávající, mírný růst ekonomiky je nejvyšší od roku 2012. Výraznějšímu růstu ruské ekonomiky brání především její nízká efektivita, tj. nízká produktivita práce. Také demografická situace je nepříznivá a počet ekonomicky aktivního obyvatelstva bude v následujících letech výrazně klesat.

číst dále
Jan 11

Ruská ekonomika v roce 2018 — hledání nových zdrojů růstu

Ruská ekonomika byla v roce 2017 plná protikladů. Ekonomika sice rostla, nicméně růst HDP na úrovni 1,7 % lze stěží považovat za dostatečný a udržitelný. Spotřebitelské výdaje stejně jako mzdy mírně rostly, reálné příjmy obyvatelstva ale čtvrtý rok po sobě klesaly. Inflace byla koncem roku na úrovni cca 2,5 %

číst dále
Dec 11

Sverdlovská zvláštní ekonomická zóna „Titanová dolina“ se nabízí českým firmám

V rámci podnikatelské mise, doprovázející prezidenta republiky Miloše Zemana při oficiální návštěvě Ruské federace proběhlo také podnikatelské fórum v Jekatěrinburgu, centru Sverdlovské oblasti RF. V průběhu fóra byly, mimo jiné, představeny podmínky pro zahraniční podnikatelské subjekty ve zvláštní ekonomické zóně „Titanová dolina“. Prioritně se jedná, jak je dnes již obvyklé prakticky ve všech regionech, o lokalizaci výroby českých firem.

číst dále
Dec 7

XVI. Mezinárodní výstava "ENERGETIKA V PRŮMYSLU" 2018, Kyjev

Ukrajinští organizátoři zvou k účasti na XVI. Mezinárodní specializované výstavě "ENERGETIKA V PRŮMYSLU" (6. - 8. listopadu 2018 v Kyjevě), jejíž součástí jsou Celoukrajinský seminář energetiků, XVI. Mezinárodní fórum "Palivo-energetický komplex Ukrajiny: současnost a budoucnost". Organizátorem je Ministerstvo energetiky a uhelného průmyslu Ukrajiny.

číst dále