Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Feb 23

XVII. Česko-ruský podnikatelský ples nevybočil z tradice (FOTO)

V Praze se 22. února 2018 ve Velkém sále Paláce Žofín pod záštitou Velvyslanectví RF v ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR konal XVII. Česko-ruský podnikatelský ples.

číst dále
Feb 13

Nová pravidla pro vyřízení pracovních víz v Rusku

Ruská obchodně-průmyslová komora informuje o nových pravidlech při vyřizování vízového procesu pro cizince v Ruské federaci. Informace se týká pracovních víz a přísluší zahraničním podnikům v Rusku.

číst dále
Feb 12

Exportní diskuze: aktuální hospodářské vztahy s Ruskem

Zajímá Vás jaké trendy hýbou obchodními vztahy s Ruskem? František Masopust diskutoval aktuální linku hospodářské výměny s Ruskem se zástupci státní správy ve společném pořadu EURO TV a BusinessInfo.cz. Koukněte na video.

číst dále
Feb 12

Pojišťování českých vývozců do Běloruska zlevní

OECD po 19 letech přehodnotila hodnocení Běloruska z hlediska míry platebního rizika. Díky tomu EGAP zlevní své pojištění vývozu do země. Zájem českých firem o obchod a investice do rizikových zemí roste

číst dále
Feb 12

ČEB loni financovala rekordních 181 obchodních případů

Česká exportní banka (ČEB) v roce 2017 financovala 181 obchodních případů, nejvíc v historii banky. Objem nově podpořených vývozů českých exportérů loni dosáhl 4,3 miliardy korun.

číst dále
Feb 12

Běloruské firmy na veletrhu SALIMA v Brně (27.2. - 2.3.2018)

TPP Respubliky Bělarus poskytla při této příležitosti seznam běloruských vystavovatelů s jejich charakteristikymi a nabídkami. Obchodně-průmyslové komory Běloruska spolu s Komorou SNS srdečně zvou české firmy k návštěvě běloruských firem na veletrhu SALIMA v Brně.

číst dále
Feb 11

V Ratíškovicích sestavili unikátního obra, který bude kutat ruskou sůl

Váží 110 tun, stojí 60 milionů korun, těží sůl a čeká ho daleká cesta do Ruska. Tak zní stručná charakteristika obřího těžebního kombajnu, který na zakázku vyrobili v Ratíškovicích na Hodonínsku.

číst dále
Feb 11

Česká Nuvia dodá zařízení pro ukrajinský Energoatom

Třebíčká firma Nuvia zvítězila ve výběrovém řízení pro ukrajinského provozovatele jaderných elektráren Energoatom. Dodá mu zařízení v hodnotě 1,64 milionů eur.

číst dále