Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Mar 26

Náměstci ministrů jednali o vzájemných hospodářských vztazích s Ruskem

Náměstci ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl a Eduard Muřický se v reprezentačních prostorách MPO setkali s ruským protějškem Grigorijem Kalamanovem.

číst dále
Mar 26

Česká stopa v Kazachstánu: rýsuje se strojírenský byznys

V kazachstánské metropoli Astana proběhl česko-kazachstánský seminář k možnostem vzájemné výrobní kooperace. Akce, kterou spolupořádala Komora SNS, zhodnotila aktuální stav a možnosti rozvoje vzájemné hospodářské spolupráce.

číst dále
Mar 12

O výsledcích ČEB a.s. v uplynulých obdobích

V návaznosti na jednání řídícího výboru pro implementaci Exportní strategie dne 16. 2. 2018 února, který se m.j. zabýval směřováním podpory exportu v roce 2018 a v návaznosti na jednání jednání dozorčí Rady České exportní banky dne 23. 2. 2018, které vzalo na vědomí informace o výsledcích činnosti a výsledky ČEB a.s za uplynulé období, vedení ČEB a.s. postupuje materiál o výsledcích v uplynulých obdobích. Autoři jsou připraveni v případě zájmu k diskuzi o budoucích možnostech Systému státní podpory exportu.

číst dále
Mar 6

Čeští výrobci strojů ke zpracování technických vláken se představili v Moskvě

Českým výrobcům strojů a linek na výrobu technických vláken se nabízí nové možnosti spolupráce na ruském trhu. V Rusku se začíná postupně zvyšovat poptávka po kompozitních materiálech, které mají další uplatnění také v řadě civilních aplikací včetně automobilového, leteckého a lodního průmyslu, stavebnictví, vodohospodářství a dalších oblastech. české firmy mají pro toto odvětví co nabídnout.

číst dále
Mar 6

Nová pravidla pro vjezd a výjez z území Autonomní republiky Krym

Velvyslanectví Ukrajiny postoupilo aktualizovaná pravidla pro "Vstup a opuštění dočasně okupovaného území autonomní republiky Krym". Informace v příloze jsou určeny pro české podnikatele mající zájem rozvíjet obchodní vztahy s ukrajinskou stranou.

číst dále
Mar 5

Česko chystá spolupráci s Běloruskou zbožovou burzou

Česká republika plánuje zintenzivnit spolupráci s Běloruskou univerzální zbožovou burzou (BUTB). Nyní má v rámci BUTB akreditaci 58 podnikatelských subjektů z České republiky. Loni realizovaly transakce v celkové hodnotě přes 29 mil. USD.

číst dále
Feb 27

Češi posilují obchodní výměnu s Uralem

Obchodní výměna s ruskou Sverdlovskou oblastí loni vykázala 70 procentní nárůst. Česko je prvně na šesté příčce nejvýznamnějších zahraničních partnerů regionu. Kromě českých dodávek míří do regionu investice do společných podniků.

číst dále
Feb 27

Egap hlásí rekordní vymahačský rok

Ze zkrachovalých případů získala pojišťovna zpátky dvě miliardy. Nejvíce problémových případů má EGAP v Rusku, odkud také loni vymoh nejvíce - necelých 900 milionů. Hned za ním následovala Ukrajina. Čtěte více v článku ihned.cz

číst dále