Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Feb 12

Běloruské firmy na veletrhu SALIMA v Brně (27.2. - 2.3.2018)

TPP Respubliky Bělarus poskytla při této příležitosti seznam běloruských vystavovatelů s jejich charakteristikymi a nabídkami. Obchodně-průmyslové komory Běloruska spolu s Komorou SNS srdečně zvou české firmy k návštěvě běloruských firem na veletrhu SALIMA v Brně.

číst dále
Feb 11

V Ratíškovicích sestavili unikátního obra, který bude kutat ruskou sůl

Váží 110 tun, stojí 60 milionů korun, těží sůl a čeká ho daleká cesta do Ruska. Tak zní stručná charakteristika obřího těžebního kombajnu, který na zakázku vyrobili v Ratíškovicích na Hodonínsku.

číst dále
Feb 11

Česká Nuvia dodá zařízení pro ukrajinský Energoatom

Třebíčká firma Nuvia zvítězila ve výběrovém řízení pro ukrajinského provozovatele jaderných elektráren Energoatom. Dodá mu zařízení v hodnotě 1,64 milionů eur.

číst dále
Feb 10

Česko podtvrdilo účast na největším průmyslovém veletrhu v Rusku

Půl roku před zahájením mezinárodního průmyslového veletrhu Innoprom 2018 v Jekatěrinburgu svojí účast potvrdilo osm zemí. Česko je v účastnickém klubu.

číst dále
Feb 9

Voroněžští podnikatelé na návštěvě v Praze. Průmyslový park Maslovskij

V České republice pobývala delegace z Voroněže. V průběhu přijetí delegace z Voroněžské oblasti na Komoře SNS předali partneři informaci o průmyslovém parku Maslovskij.

číst dále
Jan 17

Zvláštní ekonomická zóna „Titanová dolina“ se představuje

V návaznosti na podnikatelské mise, které v průběhu uplynulých let několikrát navštívily Sverdlovskou oblast a město Jekatěrinburg, chce Komora SNS svým partnerům a příznivcům připomenout jednu ze specialit této části Ruska. V přílohách Vám nabízíme informace o možnostech, které mohou zahraniční investoři využít ve Zvláštní ekonomické zóně „Titanová dolina“.

číst dále
Jan 11

Možnosti rozvoje spolupráce českých firem s partnery v Kazachstánu

Komora SNS nabízí možnost účasti v podnikatelské misi do hlavního města Kazachtánu, která se bude konat v termínu 12. – 15. 3. 2018. Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Astaně a Průmyslovým svazem Kazachstánu jsme připravili česko – kazachstánský seminář k možnostem výrobní kooperace mezi českými a kazachstánskými firmami. Vedle plenární informační části bude hlavní část semináře věnována B2B jednáním firem.

číst dále
Jan 11

Výzvy, rizika a pozitiva ruské akonomiky. Analýza

Na začátku roku 2018 je na tom ruská ekonomika určitě lépe než v předchozích letech. Stávající, mírný růst ekonomiky je nejvyšší od roku 2012. Výraznějšímu růstu ruské ekonomiky brání především její nízká efektivita, tj. nízká produktivita práce. Také demografická situace je nepříznivá a počet ekonomicky aktivního obyvatelstva bude v následujících letech výrazně klesat.

číst dále