Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Mar 5

Česko chystá spolupráci s Běloruskou zbožovou burzou

Česká republika plánuje zintenzivnit spolupráci s Běloruskou univerzální zbožovou burzou (BUTB). Nyní má v rámci BUTB akreditaci 58 podnikatelských subjektů z České republiky. Loni realizovaly transakce v celkové hodnotě přes 29 mil. USD.

číst dále
Feb 27

Češi posilují obchodní výměnu s Uralem

Obchodní výměna s ruskou Sverdlovskou oblastí loni vykázala 70 procentní nárůst. Česko je prvně na šesté příčce nejvýznamnějších zahraničních partnerů regionu. Kromě českých dodávek míří do regionu investice do společných podniků.

číst dále
Feb 27

Egap hlásí rekordní vymahačský rok

Ze zkrachovalých případů získala pojišťovna zpátky dvě miliardy. Nejvíce problémových případů má EGAP v Rusku, odkud také loni vymoh nejvíce - necelých 900 milionů. Hned za ním následovala Ukrajina. Čtěte více v článku ihned.cz

číst dále
Feb 27

V Minsku probíhají česko-běloruské konzultace

V běloruské metropoli Minsk dnes probíhá druhý ročník česko-běloruských ekonomických expertních konzultací. Jde o setkání na úrovni ředitelů zahraničně-ekonomických resortů příslušných ministerstev (MPO ČR, MZV ČR, MZV Běloruska).

číst dále
Feb 23

XVII. Česko-ruský podnikatelský ples nevybočil z tradice (FOTO)

V Praze se 22. února 2018 ve Velkém sále Paláce Žofín pod záštitou Velvyslanectví RF v ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR konal XVII. Česko-ruský podnikatelský ples.

číst dále
Feb 13

Nová pravidla pro vyřízení pracovních víz v Rusku

Ruská obchodně-průmyslová komora informuje o nových pravidlech při vyřizování vízového procesu pro cizince v Ruské federaci. Informace se týká pracovních víz a přísluší zahraničním podnikům v Rusku.

číst dále
Feb 12

Exportní diskuze: aktuální hospodářské vztahy s Ruskem

Zajímá Vás jaké trendy hýbou obchodními vztahy s Ruskem? František Masopust diskutoval aktuální linku hospodářské výměny s Ruskem se zástupci státní správy ve společném pořadu EURO TV a BusinessInfo.cz. Koukněte na video.

číst dále
Feb 12

Pojišťování českých vývozců do Běloruska zlevní

OECD po 19 letech přehodnotila hodnocení Běloruska z hlediska míry platebního rizika. Díky tomu EGAP zlevní své pojištění vývozu do země. Zájem českých firem o obchod a investice do rizikových zemí roste

číst dále