Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Mar 27

Ruský energetický týden (Moskva, říjen 2018)

Podle sdělení Obchodního rady RF v ČR se v Moskvě 3.-6.10.2018 bude konat mezinárodní fórum "Ruský energetický týden" věnované rozvoji ruského palivoenergetického komplexu a možnostem mezinárodní spolupráce.

číst dále
Mar 26

Do Ruska putují letadla a díly za miliardu

České firmy vyvezly do Ruska letadla a příslušenství za více než miliardu korun.Na regionálních linkách létá model L-410 z Kunovic s motory GE H-80 vyrobenými v Praze. Více čtěte v článku z přílohy Hospodářských novin Český exportér

číst dále
Mar 26

Česko se stalo prvním zahraničním partnerem prestižního veletrhu v Ufě

Česká republika se stala historicky prvním zahraničním partnerem prestižního veletrhu Agrokomplex Ufa v ruském Baškortostánu. Rýsuje se spolupráce v hodnotě milionů korun.

číst dále
Mar 26

Náměstci ministrů jednali o vzájemných hospodářských vztazích s Ruskem

Náměstci ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl a Eduard Muřický se v reprezentačních prostorách MPO setkali s ruským protějškem Grigorijem Kalamanovem.

číst dále
Mar 26

Česká stopa v Kazachstánu: rýsuje se strojírenský byznys

V kazachstánské metropoli Astana proběhl česko-kazachstánský seminář k možnostem vzájemné výrobní kooperace. Akce, kterou spolupořádala Komora SNS, zhodnotila aktuální stav a možnosti rozvoje vzájemné hospodářské spolupráce.

číst dále
Mar 12

O výsledcích ČEB a.s. v uplynulých obdobích

V návaznosti na jednání řídícího výboru pro implementaci Exportní strategie dne 16. 2. 2018 února, který se m.j. zabýval směřováním podpory exportu v roce 2018 a v návaznosti na jednání jednání dozorčí Rady České exportní banky dne 23. 2. 2018, které vzalo na vědomí informace o výsledcích činnosti a výsledky ČEB a.s za uplynulé období, vedení ČEB a.s. postupuje materiál o výsledcích v uplynulých obdobích. Autoři jsou připraveni v případě zájmu k diskuzi o budoucích možnostech Systému státní podpory exportu.

číst dále
Mar 6

Čeští výrobci strojů ke zpracování technických vláken se představili v Moskvě

Českým výrobcům strojů a linek na výrobu technických vláken se nabízí nové možnosti spolupráce na ruském trhu. V Rusku se začíná postupně zvyšovat poptávka po kompozitních materiálech, které mají další uplatnění také v řadě civilních aplikací včetně automobilového, leteckého a lodního průmyslu, stavebnictví, vodohospodářství a dalších oblastech. české firmy mají pro toto odvětví co nabídnout.

číst dále
Mar 6

Nová pravidla pro vjezd a výjez z území Autonomní republiky Krym

Velvyslanectví Ukrajiny postoupilo aktualizovaná pravidla pro "Vstup a opuštění dočasně okupovaného území autonomní republiky Krym". Informace v příloze jsou určeny pro české podnikatele mající zájem rozvíjet obchodní vztahy s ukrajinskou stranou.

číst dále