Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Dec 27

Lesnoj dozor - Nabídka firmy Dsicon, Rusko

Ruská firma Dsicon nabízí technický hardware-software lesního monitoringu, což je komplex pro sledování a detekci lesních požárů v reálném čase. S jeho pomocí je možné provést vzdálené zjišťování požáru lesního porostu. Hardwarová část systému se skládá ze sady inteligentních senzorů, které jsou instalovány na všech dostupných výškových bodech. Rozsah snímačů je 5 až 35 km, v závislosti na výšce věže a typu snímače.

číst dále
Dec 18

Krásné vánoce a nový rok!

Vážení členové Komory SNS, přišel čas vánoční a tak nám dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci v letošním roce a popřáli – hezké Vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2019!

číst dále
Dec 18

Euroasijská integrace je aktuální otázkou současnosti

Pro blízkou budoucnost si Moskva stanovila odvážný a ambiciózní cíl - vytvoření Velké Eurasie. V tomto zcela novém paradigmatu Ruska je zvláštní role „mostu“ přiřazena spojování ekonomických, politických a kulturních systémů různých zemí. Západ může kritizovat a démonizovat Moskvu nakolik chce - proces eurasijské integrace je již nevratný, tvrdí pozorovatel Asia Times Pepe Escobar..

číst dále
Dec 13

Informace o investičním fóru Baikonyr Invest v Kazachstánu

Ve dnech 3. - 4. prosince 2018 se ve městě Kyzylorda na jihu Kazachstánu uskutečnilo investiční fórum Baikonyr Invest zaměřené na prezentaci potenciálu a investičních projektů Kyzylordinské oblasti. Jubilejní 10. ročník fóra byl propojen s návštěvou kosmodromu Bajkonur a pozorováním startu rakety Sojuz MS-11. Akci navštívila početná delegace diplomatů ze 14 zemí světa, včetně 5 velvyslanců. Českou republiku zastupovala ekonomická diplomatka ZÚ Astana O. Kalinová.

číst dále
Nov 25

Diplomatický večer zemí SNS v Praze (FOTO)

V příjemném prostředí v centru Prahy se setkali představitelé podnikatelské sféry s velvyslanci a oficiální zástupci zemí SNS - Ruské federace, Kazachstánu, Běloruska. Účast na společenském večeru přijala řada osobností českého politického života, včetně ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, která na setkání vedle dalších i vystoupila.

číst dále
Nov 22

Výstavy v roce 2019 v moskevském EXPOCENTRU

Upoutávka na výstavy v roce 2019 v moskevském EXPOCENTRU, kterou nám poskytlo obchodní zastupitelství RF v ČR.

číst dále
Nov 20

Komplexní plán privatizace v Kazachstáně

Velvyslanectví Republiky Kaztachstán v České a Slovenské republice poskytlo informaci týkající se aktiv Fondu národního majetku «Samruk-Kazyna» ( Самрук-Казынa), připravených k privatizaci.

číst dále
Nov 12

F. Masopust: Na ruském trhu jsme se tak trochu zbytečně zlikvidovali sami. Budoucnost však vidím optimisticky

iTrade vydal rozholvor s předsedou představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS Františkem Masopustem. Jako ostřílený praktik mluvil přímočaře a bez obalu.

číst dále