Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 5

První fotografie z mise do Vladivostoku

V těchto dnech pobývá podnikateská mise Komory SNS ve Vladivostoku. Jak informuje předseda komory František Masopust s místní komorou bylo podepsáno memorandum o spolupraci. Konkrétním výsledkem je rovněž přijaté pozvání vicegubernátora Primorského kraje do Brna

číst dále
May 28

GDPR je tady, platí i pro Komoru SNS

Dlouho očekávaná změna v oblasti zacházení s osobními údaji platí v celé Evropské unii již několik dní. Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, více známé pod zkratkou GDPR, se týká všech firem a institucí, které nějakým způsobem nakládají s osobními údaji zákazníků, zaměstnanců a dalších lidí. Je tedy závazné i pro Komoru pro hospodářské styky se SNS, speciální obchodní komoru.

číst dále
May 18

Veletrh FOR INDUSTRY – seminář Komory SNS

V rámci doprovodného programu mezinárodního strojírenského veletrhu FOR INDUSTRY, který se konal v areálu PVA v Praze – Letňanech, uspořádala 17. 5. 2018 Komora SNS seminář, věnovaný podmínkám obchodování a spolupráce s místními firmami na trzích Ruské federace a dalších zemí postsovětského prostoru.

číst dále
May 16

Dny automobilového průmyslu v Moldavsku 2018 se konají ve dnech 29.-30. května v Kišiněvě

Na akci se účastníci dozvědí výhody proč investovat do automobilového průmyslu v Moldavsku. Hlavními důvody pro investování do moldavského automobilového odvětví, je vynikající poloha, vysoce kvalifikovaná a konkurenceschopná pracovní síla.

číst dále
Apr 25

Podnikatelská mise Komory SNS do Jaroslavle a Vladimiru

Letošní první mise do Ruska. Naplánovali jsme ji už v loňském roce a dnes, když se mezinárodně politická situace a samozřejmě česko - ruské vztahy zásadním způsobem zhoršily, jsme přistáli na moskevském letišti Šeremetěvo s malou skupinou představitelů českých firem. Tedy s více než hodinovým zpožděním. Po čtyřech hodinách cesty v mikrobusu Mercedes, přičemž vic než hodinu jsme se prokousávali Moskvou, jsme dorazili do Jaroslavle, přes tisíc let starého města na “Zlatém kolcu” kolem Moskvy.

číst dále
Apr 4

16. fórum „Energetika Ukrajiny: aktuální situace a pohled do budoucna“

Ve dnech 6. až 8. listopadu 2018 se v Kyjevě uskuteční mezinárodní fórum „Energetika Ukrajiny: aktuální situace a pohled do budoucna“. Fórum organizuje Ministerstvo pro energetiku a uhelný průmysl Ukrajiny.

číst dále
Mar 27

Ruský energetický týden (Moskva, říjen 2018)

Podle sdělení Obchodního rady RF v ČR se v Moskvě 3.-6.10.2018 bude konat mezinárodní fórum "Ruský energetický týden" věnované rozvoji ruského palivoenergetického komplexu a možnostem mezinárodní spolupráce.

číst dále
Mar 26

Do Ruska putují letadla a díly za miliardu

České firmy vyvezly do Ruska letadla a příslušenství za více než miliardu korun.Na regionálních linkách létá model L-410 z Kunovic s motory GE H-80 vyrobenými v Praze. Více čtěte v článku z přílohy Hospodářských novin Český exportér

číst dále