Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory VE&SA a další zpravodajství

Jul 1

Kazachstán: Informace pro investory o příležitostech, preferencích i projektech

Nabízíme Vaší pozornosti podklady ZÚ Republiky Kazachstán v ČR o investičních příležitostech pro české podnikatele, preferencích pro zahraniční investory, potenciálu kazachstánského trhu i konkrétních projektech, do jejichž realizace by Kazachstán rád zapojil české subjekty.

číst dále
Jun 26

62. Mezinárodní strojírenský veletrh se bude konat až v roce 2021

Nabízíme Vaší pozornosti tiskovou zprávu společnosti Veletrhy Brno v plném znění. V ní se mimo jiné oznamuje, že tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh se v letošním roce neuskuteční. 62. Mezinárodní strojírenský veletrh se tak bude konat až v roce 2021. Předběžně byl termín stanoven na 13. až 17. září. Dne 25. června 2020 o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno. Stalo se tak na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí. Bude tak přerušena tradice veletrhu, který se v poslední dekádě vyprofiloval na největší průmyslový veletrh ve střední Evropě. Veletrh nebyl dosud nikdy zrušen.

číst dále
Jun 17

Kazachstán hledá v ČR investory pro projekty v oblasti cestovního ruchu

Zastupitelský úřad Republiky Kazachstán v ČR oslovuje potenciální zájemce o realizaci investičních projektů v zemi s nabídkou dvou příležitostí. Jedná se o výstavbu horského a lázeňského komplexu Kaskasu v Turkestánské oblasti a horského rezortu Turgeň, který by měl vzniknout ve stejnojmenném údolí poblíž města Almaty.

číst dále
Jun 17

Ukrajinský výrobce BOGDAN MOTORS spouští výrobu trolejbusů v ČR a hledá odběratele

Společnost BOGDAN MOTORS, která je lídrem ukrajinského automobilového průmyslu, společně s českou firmou TRAM FOR ENVI zanedlouho spustí na území ČR výrobu nízkopodlažních parciálních trolejbusů. Výroba bude v ČR lokalizována z více než 50 procent.

číst dále
Jun 10

Ukrajina spustila novou informační platformu pro zahraniční firmy

Ukrajinská Kancelář na podporu exportu nabízí zahraničním firmám novou službu, která je zaměřena na vyhledávání potenciálních partnerů z řad ukrajinských podnikatelů. Kancelář zároveň zpřístupnila online katalog ukrajinských výrobců, jež by rádi navázali spolupráci se zahraničními partnery.

číst dále
Jun 8

iDNES.cz: Černé statistiky. Průmysl se propadl o třetinu, export o sto miliard

Koronavirová krize se v dubnu naplno projevila ve statistikách průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Průmyslová produkce se meziročně propadla o 33,7 procenta, stavební o 4,6 procenta a bilance zahraničního obchodu Česka byla o 42,9 miliardy horší. Vývoz klesl o téměř 40 procent na 191 miliard.

číst dále
May 29

Uljanovská oblast zve české zemědělce na návštěvu po odeznění pandemie

Vedení Uljanovské oblasti, která patří mezi významné zemědělské regiony Ruska, chce po odeznění karanténních opatření pozvat na návštěvu české podnikatele v oblasti zemědělství a oborech s ním spojených a představit jim investiční potenciál regionu.

číst dále
May 20

Zájem ruských regionů o spolupráci s Českou republikou neopadá

Nehledě na pandemii koronaviru COVID-19 a navazující na ni protiepidemická opatření se na Komoru SNS aktivně obrací zástupci ruských regionů, kteří projevují zájem o další rozvoj spolupráce s českými podnikateli po odeznění krize. Dnes Vaší pozornosti nabízíme informace z Archangelské oblasti.

číst dále