Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jan 10

Veletrhy v Rusku v roce 2019 s českou oficiální účastí

Vážení členové a partneři Komory SNS. v příloze vám předkládáme informace o třech významných veletrzích a výstavách, které se budou v roce 2019 konat v Ruské federaci a na kterých je plánována česká oficiální účast. Jedná se o veletrh Elektro, konaný v Moskvě v termínu 15. – 18. 4. 2019, veletrh Waste Tech, jež se uskuteční v Moskvě ve dnech 4. – 6. 6. 2019 a veletrh INNOPROM,

číst dále
Jan 9

Nařízení vlády Ruské federace č.1716-83

Upozorňujeme české exportéry a přepravce, že vláda Ruské federace svým nařízením zavedla časově neomezený zákaz dovozu do RF vyjmenovaných druhů zboří původem z Ukrajiny anebo pocházejícího ze třetích zemí, které je do RF přepravováno tranzitem přes území Ukrajiny.

číst dále
Dec 27

Lesnoj dozor - Nabídka firmy Dsicon, Rusko

Ruská firma Dsicon nabízí technický hardware-software lesního monitoringu, což je komplex pro sledování a detekci lesních požárů v reálném čase. S jeho pomocí je možné provést vzdálené zjišťování požáru lesního porostu. Hardwarová část systému se skládá ze sady inteligentních senzorů, které jsou instalovány na všech dostupných výškových bodech. Rozsah snímačů je 5 až 35 km, v závislosti na výšce věže a typu snímače.

číst dále
Dec 18

Krásné vánoce a nový rok!

Vážení členové Komory SNS, přišel čas vánoční a tak nám dovolte, abychom Vám poděkovali za spolupráci v letošním roce a popřáli – hezké Vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2019!

číst dále
Dec 18

Euroasijská integrace je aktuální otázkou současnosti

Pro blízkou budoucnost si Moskva stanovila odvážný a ambiciózní cíl - vytvoření Velké Eurasie. V tomto zcela novém paradigmatu Ruska je zvláštní role „mostu“ přiřazena spojování ekonomických, politických a kulturních systémů různých zemí. Západ může kritizovat a démonizovat Moskvu nakolik chce - proces eurasijské integrace je již nevratný, tvrdí pozorovatel Asia Times Pepe Escobar..

číst dále
Dec 13

Informace o investičním fóru Baikonyr Invest v Kazachstánu

Ve dnech 3. - 4. prosince 2018 se ve městě Kyzylorda na jihu Kazachstánu uskutečnilo investiční fórum Baikonyr Invest zaměřené na prezentaci potenciálu a investičních projektů Kyzylordinské oblasti. Jubilejní 10. ročník fóra byl propojen s návštěvou kosmodromu Bajkonur a pozorováním startu rakety Sojuz MS-11. Akci navštívila početná delegace diplomatů ze 14 zemí světa, včetně 5 velvyslanců. Českou republiku zastupovala ekonomická diplomatka ZÚ Astana O. Kalinová.

číst dále
Nov 25

Diplomatický večer zemí SNS v Praze (FOTO)

V příjemném prostředí v centru Prahy se setkali představitelé podnikatelské sféry s velvyslanci a oficiální zástupci zemí SNS - Ruské federace, Kazachstánu, Běloruska. Účast na společenském večeru přijala řada osobností českého politického života, včetně ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, která na setkání vedle dalších i vystoupila.

číst dále
Nov 22

Výstavy v roce 2019 v moskevském EXPOCENTRU

Upoutávka na výstavy v roce 2019 v moskevském EXPOCENTRU, kterou nám poskytlo obchodní zastupitelství RF v ČR.

číst dále