Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Jun 10

Ukrajina spustila novou informační platformu pro zahraniční firmy

Ukrajinská Kancelář na podporu exportu nabízí zahraničním firmám novou službu, která je zaměřena na vyhledávání potenciálních partnerů z řad ukrajinských podnikatelů. Kancelář zároveň zpřístupnila online katalog ukrajinských výrobců, jež by rádi navázali spolupráci se zahraničními partnery.

číst dále
Jun 8

iDNES.cz: Černé statistiky. Průmysl se propadl o třetinu, export o sto miliard

Koronavirová krize se v dubnu naplno projevila ve statistikách průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. Průmyslová produkce se meziročně propadla o 33,7 procenta, stavební o 4,6 procenta a bilance zahraničního obchodu Česka byla o 42,9 miliardy horší. Vývoz klesl o téměř 40 procent na 191 miliard.

číst dále
May 29

Uljanovská oblast zve české zemědělce na návštěvu po odeznění pandemie

Vedení Uljanovské oblasti, která patří mezi významné zemědělské regiony Ruska, chce po odeznění karanténních opatření pozvat na návštěvu české podnikatele v oblasti zemědělství a oborech s ním spojených a představit jim investiční potenciál regionu.

číst dále
May 20

Zájem ruských regionů o spolupráci s Českou republikou neopadá

Nehledě na pandemii koronaviru COVID-19 a navazující na ni protiepidemická opatření se na Komoru SNS aktivně obrací zástupci ruských regionů, kteří projevují zájem o další rozvoj spolupráce s českými podnikateli po odeznění krize. Dnes Vaší pozornosti nabízíme informace z Archangelské oblasti.

číst dále
May 20

Veletrhy Brno: Veletržní průmysl potřebuje od vlády jasný plán restartu jeho činnosti

Veletržní průmysl očekává od vlády jasnou perspektivu restartu veletrhů, které jsou zrcadlem ekonomické situace. Ta ovšem pod vlivem koronovirové krize a vládních omezení není vůbec dobrá. Veletrhy jsou byznysová platforma, která bude důležitá pro restart ekonomiky. Veletrhy dostaly již od konce května zelenou v některých spolkových zemích SRN. BVV rovněž upozorňuje na otevření nákupních center a hobby marketů a diskriminaci veletržního průmyslu.

číst dále
May 6

Ruská vláda zakázala státním orgánům nakupovat některé druhy zahraničního zboží

Vláda RF uvalila zákaz na nakupování v zahraničí některých kategorií zboží pro potřeby státních orgánů, samospráv a spadajících pod ně organizací.

číst dále
May 6

Moldavsko spustilo informační portál o zahraničním obchodu www.trade.gov.md

Moldavské ministerstvo hospodářství a infrastruktury spustilo specializovaný informační server o zahraničním obchodu, kde se zájemci mohou mimo jiné obeznámit s informacemi o příslušné legislativě, celních režimech, pravidlech pro realizaci importních a exportních operací.

číst dále
Apr 22

MZV ČR: Kazachstán zrušil bezvízový režim pro více jak 50 zemí světa, včetně České republiky

Úřad předsedy vlády Kazachstánu zveřejnil dne 17. dubna 2020 nařízení, které s okamžitou platností ruší bezvízový styk Kazachstánu s více jak 50 zeměmi světa, včetně České republiky, a zavádí vízovou povinnost do 1. listopadu 2020.

číst dále