Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

Sep 16

Pozvání na online konferenci „Centrum pro investiční projekty na principu „jedné kanceláře“ ICOSO 2021

Dne 30. září od 10:00 do 13:00 pražského času se bude prostřednictvím aplikace ZOOM konat online konference „Centrum pro investiční projekty na principu „jedné kanceláře“ ICOSO 2021. Akce bude věnována problematice lákání evropských investic do Republiky Kazachstán. Z kazachstánské strany se jí zúčastní podnikatelská komunita, zástupci veřejného a soukromého sektoru a vlády. Pořadatelem akce je společnost Suleiman&Partners.

číst dále
Sep 14

Kazachstánský Šymkent nabízí českým podnikům participaci na investičních projektech

Nabízíme Vaší pozornosti přehled investičních příležitostí a projektů v kazachstánském městě Šymkent, které by rádo uvítalo nové partnery z řad českých firem.

číst dále
Sep 6

České velvyslanectví nabízí českým firmám podporu při prezentaci na Mezinárodní průmyslové výstavě „Týden obráběcího průmyslu Kazachstánu“

Ve dnech 22. až 24. září proběhne v Nur-Sultanu Mezinárodní průmyslová výstava „Týden obráběcího průmyslu Kazachstánu“. Vzhledem ke ztíženým podmínkám vstupu na kazachstánské území nabízí Velvyslanectví České republiky zájemcům o účast možnost zaslat jejich katalog ve zjednodušeném formátu (cca v rozsahu několika stránek, ideálně v ruském jazyce) v termínu do 10.9.2021 na e-mailovou adresu commerce_nur-sultan@mzv.cz. Velvyslanectví je zdarma vytiskne a dá k využití na svém vlastním stánku.

číst dále
Sep 6

Kazachstán zve české firmy na výstavy KazAgro-2021 a KazFarm-2021

Ve dnech 20. až 22. října proběhne v hlavním městě Kazachstánu mezinárodní zemědělská výstava KazAgro-2021. Souběžně s tím se bude v Nur-Sultanu konat také výstava KazFarm-2021, která se bude věnovat problematice chovu hospodářských zvířat, masnému a mlékárenskému průmyslu.

číst dále
Aug 16

Kazachstán zve české podniky na Mezinárodní průmyslovou výstavu „Týden zpracovatelského průmyslu Kazachstánu“

Ve dnech 22. až 24. září proběhne v kazachstánském hlavním městě Nur-Sultanu Mezinárodní průmyslová výstava „Týden zpracovatelského průmyslu Kazachstánu“. Akce bude sestávat z několika tematických fór, výstav a konferencí a jejím cílem bude nabídnout účastníkům efektivní platformu pro navazování nových partnerských vztahů v nejrůznějších průmyslových odvětvích.

číst dále
Aug 16

Západokazachstánská oblast: Prezentace ekonomického potenciálu regionu

Nabízíme Vaší pozornosti podklady od velvyslanectví Republiky Kazachstán v Praze, které prezentují současný stav hospodářských odvětví a ekonomický potenciál Západokazachstánské oblasti.

číst dále
Aug 10

Miloš Balabán pro deník Právo: „Demontáž, konkurence a zdravý rozum“

Bezpečnostní analytik Miloš Balabán dne 10. 8. publikoval v deníku Právo článek s názvem „Demontáž, konkurence a zdravý rozum“, v němž se věnuje problematice dalšího rozvoje ekonomické spolupráce České republiky s Ruskou federací. Se souhlasem autora Vám přinášíme text v jeho úplném znění.

číst dále
Jul 7

CRIF: V prvním pololetí přerušilo svoji živnost 56 tisíc podnikatelů, nejvíce od roku 2017

V prvním pololetí letošního roku začalo podnikat 31 tisíc lidí, 18 tisíc jich s podnikáním přestalo a 56 tisíc jich své podnikání ukončilo. Zatímco počet nových podnikatelů byl podobný jako v prvním pololetí roku 2020 a počet lidí s ukončenou živností se meziročně snížil o necelé 3 tisíce, počet podnikatelů s přerušenou živností se naopak o 7 tisíc zvýšil a byl tak nejvyšší od roku 2017, kdy svoji živnost patrně v důsledku druhé vlny elektronické evidence tržeb přerušilo 59 tisíc lidí.

číst dále