Archiv

Informace o uskutečněných akcích Komory SNS a další zpravodajství

May 29

Uljanovská oblast zve české zemědělce na návštěvu po odeznění pandemie

Vedení Uljanovské oblasti, která patří mezi významné zemědělské regiony Ruska, chce po odeznění karanténních opatření pozvat na návštěvu české podnikatele v oblasti zemědělství a oborech s ním spojených a představit jim investiční potenciál regionu.

číst dále
May 20

Zájem ruských regionů o spolupráci s Českou republikou neopadá

Nehledě na pandemii koronaviru COVID-19 a navazující na ni protiepidemická opatření se na Komoru SNS aktivně obrací zástupci ruských regionů, kteří projevují zájem o další rozvoj spolupráce s českými podnikateli po odeznění krize. Dnes Vaší pozornosti nabízíme informace z Archangelské oblasti.

číst dále
May 20

Veletrhy Brno: Veletržní průmysl potřebuje od vlády jasný plán restartu jeho činnosti

Veletržní průmysl očekává od vlády jasnou perspektivu restartu veletrhů, které jsou zrcadlem ekonomické situace. Ta ovšem pod vlivem koronovirové krize a vládních omezení není vůbec dobrá. Veletrhy jsou byznysová platforma, která bude důležitá pro restart ekonomiky. Veletrhy dostaly již od konce května zelenou v některých spolkových zemích SRN. BVV rovněž upozorňuje na otevření nákupních center a hobby marketů a diskriminaci veletržního průmyslu.

číst dále
May 6

Ruská vláda zakázala státním orgánům nakupovat některé druhy zahraničního zboží

Vláda RF uvalila zákaz na nakupování v zahraničí některých kategorií zboží pro potřeby státních orgánů, samospráv a spadajících pod ně organizací.

číst dále
May 6

Moldavsko spustilo informační portál o zahraničním obchodu www.trade.gov.md

Moldavské ministerstvo hospodářství a infrastruktury spustilo specializovaný informační server o zahraničním obchodu, kde se zájemci mohou mimo jiné obeznámit s informacemi o příslušné legislativě, celních režimech, pravidlech pro realizaci importních a exportních operací.

číst dále
Apr 22

MZV ČR: Kazachstán zrušil bezvízový režim pro více jak 50 zemí světa, včetně České republiky

Úřad předsedy vlády Kazachstánu zveřejnil dne 17. dubna 2020 nařízení, které s okamžitou platností ruší bezvízový styk Kazachstánu s více jak 50 zeměmi světa, včetně České republiky, a zavádí vízovou povinnost do 1. listopadu 2020.

číst dále
Mar 23

Informace o opatřeních Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP)

Nabízíme Vaší pozornosti informace o balíčku opatření na podporu exportérů, který v reakci na koronavirovou pandemii připravila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP).

číst dále
Mar 23

SEKRETARIÁT KOMORY SNS PŘECHÁZÍ NA HOME OFFICE!

Ode dne 15. dubna do 3. května (včetně) bude sekretariát Komory SNS fungovat v režimu HOME OFFICE. Podrobnější informace a kontaktní údaje naleznete v příspěvku.

číst dále