BUSINESS DEN UKRAJINY 2022

Zatím co jsme se na začátku roku začali rozkoukávat při postupně slábnoucí pandemii a hledali pootevřené dveře pro akce naší komory do zemí postsovětského prostoru, přišel 24. únor a zase jsme se vrátili do původního stavu s tím rozdílem, že pár set kilometrů od nás zuřila válka. To samozřejmě, zásadním způsobem ovlivnilo hodnotovou stupnici při všech aktivitách.

Nyní, po více než třech měsících, sice válka na území Ukrajiny stále trvá, ale země se z prvního šoku vzpamatovává a (ač stále bojující za osvobození svého území) zamýšlí se nad potřebou odstraňování následků invaze ve všech oblastech života. Obnovení infrastruktury a výrobních závodů válkou zničených jsou na jednom z prvních míst.

Po dohodě s partnery z Obchodně průmyslové komory Ukrajiny v Kyjevě a z Obchodně průmyslové komory Dněpropetrovské oblasti v Dnipru jsme se rozhodli opět po několika letech připravit tradiční

BUSINESS DEN UKRAJINY

v rámci doprovodného programu MSV v Brně.

Konference se uskuteční dne 5. října 2022 na výstavišti BVV v pavilonu A, sále Morava od 09.30 do 12.30 hodin.

Předběžný program:

• Vystoupení představitele Ministerstva průmyslu a obchodu ČR s informací o českém programu pomoci obnově Ukrajiny;

• Vystoupení představitele Obchodně průmyslové komory Ukrajiny s prezentací potřeb obnovy a možností pro české firmy na celostátní úrovni;

• Vystoupení představitele Dněpropetrovské Obchodně průmyslové komory s prezentací konkrétních potřeb a možností v rámci regionu.

• Vystoupení zástupce EGAP a.s. s informací o službách společnosti pro české exportéry na Ukrajinu;

• Vystoupení zástupce ČEB a.s. a jedné z komerčních bank k problematice financování exportních operací;

• Vystoupení zástupce PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář s informacemi z právní oblasti působení na ukrajinském trhu.

Po skončení konference budou mít účastníci možnost B2B rozhovorů s představiteli ukrajinských komor a se zástupci ukrajinských firem, kteří se plánují akce zúčastnit v rámci delegace, vedené OPK Ukrajiny.

Seznam konkrétních ukrajinských firem bude zveřejněn koncem měsíce září.

Přihláška k účasti na Business dni Ukrajiny bude připravena a umístěna na stránkách www.komorasns.cz na konci měsíce června t.r.